Ile kosztuje wynajęcie prywatnego detektywa?

Ceny usług detektywistycznych nie podlegają żadnej prawnej regulacji. Każdy podmiot gospodarczy świadczący usługi detektywistyczne dla firm, czy też dla klientów indywidualnych samodzielnie określa, ile kosztuje wynajęcie detektywa. Koszta czynności wykonywanych przez agencję detektywistyczną zależą między innymi od wymiaru czasowego prowadzenia usługi detektywistycznej, jej obszaru działania, poziomu trudności, a także ilości detektywów jaka musi być zaangażowana w celu uzyskania założonego celu czy zebraniu dowodów detektywistycznych. Z reguły każde zlecenie podejmowane przez biuro detektywistyczne jest nieco inne i wymaga indywidualnej wyceny w trakcie spotkania ze zleceniodawcą. 

Mimo powyższych faktów firmy detektywistyczne z reguły zamieszczają na swoich stronach uogólniony cennik usług detektywistycznych. Dzięki temu zainteresowany usługą klient chociaż pobieżnie może dowiedzieć się, ile kosztuje prywatny detektyw

Jedną z najczęstszych usług detektywistycznych jest obserwacja osób i zbieranie dowodów świadczących o zdradach partnersko-małżeńskich. Godzina pracy detektywów z Warszawy to koszt rzędu od 100 do 200 złotych. Jest to średnia stawka występująca właściwie na terenie całej Polski. Ustalenie miejsca zamieszkania natomiast to koszt rzędu od 1000-3000 złotych. Inne usługi świadczone przez firmy detektywistyczne jak weryfikacja osób, wywiady gospodarcze, poszukiwanie osób czy ustalenia majątkowe, wymagają już z reguły indywidualnej wyceny, na podstawie szczegółów uzyskanych od klienta.

Ważne aspekty wyboru agencji detektywistycznej

Jednak poruszając się na polu tematu ile kosztuje prywatny detektyw, nie należy zapominać o jednym bardzo ważnym aspekcie tego typu usług. Są to usługi świadczone przez podmioty prywatne, i jak na każdym innym polu gospodarczym czy w każdej innej dziedzinie usług, bardzo niska cena z reguły nie idzie tu w parze z wysoką jakością, czy dużym doświadczeniem prywatnego detektywa. 

Dlatego bardzo ostrożnie i wręcz nieufnie należy podchodzić do agencji detektywistycznych proponujących zaniżone ceny. Tak samo, jak w przypadku innych dziedzin, również na polu detektywistyki ciężko jest wynająć dobrego specjalistę po zaniżonej stawce. Zbyt niskie koszta i ceny wynajęcia detektywa mogą więc oznaczać brak jego kompetencji
i doświadczenia. Z całą pewnością przełoży się to na fiasko podjętych czynności i nie pozwoli na zebranie żądanych dowodów, czy uzyskanie potrzebnych informacji. 

Warto więc przy doborze prywatnego detektywa nie kierować się wyłącznie niską ceną i niskim kosztem oraz unikać firm detektywistycznych proponujących podejrzanie niskie stawki świadczonych usług.

Czy ten post był pomocny?

Average rating 5 / 5. 2

Bądź pierwszym, który oceni!

admin

Leave your message

Zobacz również

Poprzedni post

← Detektyw a dyskrecja i lojalność wobec klienta

Następny post

Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta? →