Jak wybrać dobrego detektywa?

W trakcie wstępnego poszukiwania biura detektywistycznego, czy też prywatnego detektywa nasuwają Nam się często pytania: „Jakie zdolności powinien mieć dobry detektyw? Jaki powinien być dobry detektyw?” 

Odpowiedzi na te pytania są nieco bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kwestie formalne i regulowane prawem, jakie musi spełniać firma świadcząca usługi detektywistyczne. Detektyw czy to z Warszawy, czy też
z innego miasta działający legalnie musi posiadać:

  • wpis do Rejestru Działalności Regulowanej, który prowadzony jest przez MSWiA
  • ubezpieczenie OC
  • licencję detektywa
  • prowadzić nakazane prawem odpowiednie rejestry

Poruszone powyżej kwestie, to jednak tylko kwestie formalne. Czy są inne zdolności lub cechy jakie powinien mieć dobry detektyw? Oczywiście. Spostrzegawczość, inteligencja, refleks, umiejętność szybkiego dostosowania się do zaistniałej sytuacji, to tylko niektóre cechy, jakie musi posiadać każdy dobry detektyw. Warto aby firma detektywistyczna którą wybierzesz posiadała również przynajmniej dwuletni staż funkcjonowania. Już sam ten fakt przemawia za tym, iż jest to firma posiadająca doświadczenie w wykonywanych czynnościach i zatrudniająca dobrych detektywów. 

Doświadczenie detektywa

W trakcie wyboru prywatnego detektywa warto zapytać również o jego doświadczenie zawodowe. Ogromną zaletą dobrego detektywa jest z całą pewnością wcześniejsza praca w organach ścigania, i zdobyte wcześniej w ten sposób doświadczenie. W chwili obecnej kurs przygotowawczy dla detektywa trwa jedynie 4 dni. Nikomu nie uda się zdobyć odpowiedniego doświadczenia w tym zawodzie, w tak krótkim okresie czasu. Oczywiście formalnie po takim szkoleniu i uzyskaniu licencji można świadczyć usługi detektywistyczne, ale ciężko wymagać aby osoba bez wcześniejszego doświadczenia i wyłącznie po takim kursie była zdolnym, dobrym i skutecznym detektywem. Pamiętaj, że wynajmujesz detektywa do osiągnięcia przez niego określonego celu i uzyskania określonych materiałów. Jeśli pomylisz się w wyborze, stracisz jedynie pieniądze, a założonego celu i żądanych materiałów nie otrzymasz. 

Warto więc przy wyborze firmy świadczącej usługi detektywistyczne, zwrócić uwagę na poruszone powyżej kwestie i nie kierować się w takiej sytuacji wyłącznie jednym kryterium, jakim jest niska cena proponowanych usług detektywistycznych. Nie zawsze bowiem idzie ona w parze z wysoką jakością tych usług.

Czy ten post był pomocny?

Average rating 4 / 5. 3

Bądź pierwszym, który oceni!

admin

Leave your message

Zobacz również

Poprzedni post

← Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

Następny post

Zdrada w dobie koronawirusa →