Zdrada w dobie koronawirusa

Czy w dobie pandemii wzrasta ilość zdrad?

Sytuacja związana z pandemią oraz towarzyszącymi jej obostrzeniami wbrew pozorom sprzyja zdradom małżeńsko-partnerskim i doprowadza do wzrostu ilości rozwodów. Jest to niestety tendencja ogólnoświatowa. Jak podają media głównego nurtu przykładem takim jest chociażby bardzo popularna w krajach zachodnich platforma randkowa o nazwie Gleeden. Platforma ta organizuje rozmowy dla randkujących, a także umożliwia wysyłanie materiałów o treści erotycznej. Od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z koronawirusem Gleeden odnotował wzrost liczby swoich użytkowników o 160 procent. Z taką tendencją możemy również spotkać się w Polsce. Oczywiście w trakcie korzystania z takiej platformy przez osoby pozostające w formalnych i nieformalnych związkach mamy do czynienia ze zdradą wyłącznie emocjonalną a nie fizyczną. Warto jednak podkreślić, iż ten drugi typ zdrady tj. zdrada fizyczna, jest z reguły następstwem i konsekwencją zdrady emocjonalnej. Przekładając to na życie codzienne: zdradzający zaczyna od niewinnych rozmówek internetowych i niezobowiązującego przesyłania zdjęć, a kończy realnym spotkaniem często zakończonym seksem.

Co wpływa na wzrost liczby zdrad w trakcie pandemii?

Specjaliści są właściwie w tym zakresie całkowicie zgodni. Praca zdalna, przebywanie ze sobą całą dobę, nerwy związane z możliwością utraty pracy czy źródła utrzymania. Wreszcie różnego rodzaju zakazy uniemożliwiające wprowadzanie różnorodności w Naszą codzienność jak pozamykane kina, siłownie, baseny, restauracje, to wszystkie elementy działające niekorzystnie na kondycje związków małżeńskich i partnerskich

Co zrobić i jak zachować się w przypadku podejrzenia zdrady?

W przypadku pojawienia się niejasności czy podejrzeń dotyczących uczciwości partnera/partnerki przede wszystkim nie należy od razu informować o tych podejrzeniach Naszej drugiej połowy. To bardzo częsty błąd przez który możemy całkowicie utracić możliwość udowodnienia zdrady. Pamiętaj, że osoba która dopuszcza się zdrady, chce za wszelką cenę zachować ten fakt w tajemnicy. Jeśli nie posiadasz naprawdę mocnych dowodów i bazujesz jedynie na poszlakach i podejrzeniach, Twój partner nie przyzna się do zdrady. Wręcz przeciwnie chcąc wyglądać uczciwie w Twoich oczach, oskarży Cię o chorobliwą i niepopartą żadnymi faktami zazdrość. Zacznie sugerować Ci problemy ze zdrowiem psychicznym i problemy z właściwym odbiorem rzeczywistości. Jednocześnie zacznie być ostrożny w swoich poczynaniach i zacznie umiejętnie ukrywać przed Tobą wszelkie znamiona zdrady. Może to doprowadzić do sytuacji w której udowodnienie mu winy stanie się niemożliwe, lub bardzo trudne do zrealizowania. Co więc zrobić?

Przede wszystkim swoimi podejrzeniami podziel się najpierw z Nami. Pozwól Nam je zweryfikować i pozwól żyć póki co partnerowi w niewiedzy. Jeśli rzeczywiście druga połówka Cię zdradza, doświadczony prywatny detektyw z całą pewnością zdobędzie dowody takiego zachowania. Jeśli natomiast twoje podejrzenia nie były trafne i partner jest względem Ciebie uczciwy, nie ryzykujesz zniszczenia pozytywnych relacji w związku, poprzez rzucanie nieprawdziwych oskarżeń.

Czy ten post był pomocny?

Average rating 4.5 / 5. 2

Bądź pierwszym, który oceni!

admin

Leave your message

Zobacz również

Poprzedni post

← Jak wybrać dobrego detektywa?

Następny post

Matrymonialni oszuści – czyli niebezpieczne randkowanie →